بچه‌های ۷ ساله، یک سال از عمرشان را تلویزیون نگاه کرده‌اند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  اعتیاد کودکان به تلویزیون باعث ایجاد تغیراتی در ساختار مغزشان می شود که شبیه اثرات کوکایین و الکل است  بچه ها وقتی به سن 7 سالگی می رسند، یک سال از عمرشان را یا تلویزیون نگاه کرده اند و یا به صفحه کامپیوتر زل زده اند.

  تیم لیوتون، وزیر سابق کودکان در انگلیس هشدار داد، اعتیاد کودکان به تلویزیون باعث ایجاد تغیراتی در ساختار مغزشان می شود که شبیه اثرات کوکایین و الکل است.


  لیوتون می گوید طبق آمار سازمان تامین اجتماعی انگلیس، تعداد کودکانی که بر اثر افتادن از درخت به بیمارستان برده می شوند، نسبت به یک دهه پیش نصف شده و در مقابل، تعداد کودکانی که به خاطر <<آسیب های فشار تکراری>> -مثل انجام یک بازی کامپیوتری برای مدت طولانی- پذیرش می شوند، 2 برابر شده است.


  تحقیقاتی که توسط دکتر اریک سیگمن، روانشناسان، انجام شده نیز نشان می دهد بچه های 12 تا 15 ساله به طور متوسط 6 ساعت از روز را به صفحه تلویزیون یا کامپیوتر و وسایلی از این دست زل می زنند.

  مطالب مرتبط
  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1396 ساعت: 2:34
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها