واکسن ها,واکسیناسیون و عکس العمل بدن کودکان | بلاگ

واکسن ها,واکسیناسیون و عکس العمل بدن کودکان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

▪ واکسن سه گانه: امکان دارد بعد از تزریق واکسن سه گانه در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق، کودکتان بی قرار شود یا فعالیت کمتری نسبت به قبل داشته باشد

▪ واکسن سه گانه: امکان دارد بعد از تزریق واکسن سه گانه در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق، کودکتان بی قرار شود یا فعالیت کمتری نسبت به قبل داشته باشد. ممکن است محل تزریق واکسن، قرمز و حساس شود و تبی تا حدود ۳۹ درجه سانتی گراد به وجود آید. این علایم را می توان با تجویز استامینوفن کنترل کرد....


▪ در صورت بروز هر کدام از علایم زیر به پزشک خود اطلاع دهید:
گریه مداوم و بدون وقفه بیش از ۳ ساعت،
گریه غیرطبیعی با صدای زیر،
خواب آلودگی و بی حالی بیش از حد و اشکال در بیدار شدن از خواب،
شل شدن و رنگ پریدگی کودک،
تب بیش از40/5 درجه سانتی گراد و تشنج.
اگر یکی از علایم فوق متعاقب واکسیناسیون سه گانه بروز کند، یا بیماری پیشرونده سیستم عصبی درکودک به وجود آید به جای واکسن سه گانه ، از واکسن دوگانه برای کودکتان استفاده می شود.


▪ واکسن MMR: این واکسن به ندرت باعث ایجاد عوارض جانبی می شود. ۵ تا ۱۰ روز متعاقب تزریق واکسن MMR ممکن است علایمی مانند تب خفیف، تورم خفیف غدد لنفاوی گردن، خواب آلودگی یا بثورات خفیف جلدی بروز کند.


▪ واکسن ب ث ژ (سل): چند هفته بعد از تلقیح، زخم کوچکی در محل واکسن پیدا می شود که این زخم بعد از مدتی به خودی خود بهبود می یابد و جای آن به صورت فرورفتگی مختصر سطحی پوست (اسکار) باقی می ماند. در برخی موارد غدد لنفاوی زیربغل در سمتی که واکسن تلقیح شده، بعد از مدتی متورم می شوند. اگر چه این عارضه مشکل مهمی نیست اما بهتر است در صورت بروز آن با متخصص کودکان مشورت شود.

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : شنبه 12 فروردين 1396 ساعت: 18:32